FORUM
pszenica 930 brutto
wie ktoś co się dzieje z cenami zboża ? odebrałem dziś telefon i ktoś podbił cenę jęczmienia o 20zl netto na tonie z 760- i bardzo mnie to zdziwiło bo nie wiem dlaczego te podwyżki ? W rynku świńskim każdy tylko zbija cenę a tu dziwne bo sytuacja odwrotna .???????? ma ktoś informację może się coś szykuje ??????
Pewnie juz rozniosał się wiesc o ostatnich niższxych szacunkach zbiorów w UE .
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
na razie cena bazowa kuku 710 netto. Jak dobrze pójdzie cena będzie jeszcze zbita w miarę rosnących zapasów na placach suszarnianych. Nic tak nie zbija ceny jak kolejki do wagi.
Kupować na zapas dla świń lub na handel. 30 procentowa 480 .
W kiszonce wyjdzie na sucho 603 za tonę. Mamy wreszcie swoje upragnione 1 do 10.
A jak u was z ceną kuku
u nas kukurydza mokra 510 za 30% a za każdy wyżej potrącenia 15 zł za każdy % i 15 zł dopłaty % poniżej 30,a sucha 880 ceny netto-kontrakt
Może nie w temacie ale doradzcie jak zkisić ziarno czy da się ześrutować na ssąco tłoczącym jak długo może stać na przyczepach?
owies 35 zl
pszenzyto 65 zl zyto 55 zl
jeczmien 65 zl tyle płace i nie mam problemu z kupnem zboza
GG-4444485
***POZDRAWIAM SERDECZNIE***
u nas 856zł brutto soufflet polska płaci za pszenżyto
http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/c ... 12/8608688
http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/z ... ra/8608684
Marucha jak zwykle jest jak mniemam niedoinformowany , bo nie wierzę w to że na bezczela kłamie .
Wozniak (fermy drobiu) pszenica 942 brutto i dlatego w naszych stronach sprzedający trzymią cenę
Mietko
teraz już rozumiem czemu mając tak wielką fermę tak rzadko tuczniki z niej sprzedajesz.
Dobrze robisz że produkcji nie rozpoczynasz bo czytać umiesz ale ze zrozumieniem tekstu masz problemy. W pierwszym przytoczonym przez ciebie doniesieniu wyraźnie jest napisane że kuku gdzieś w Polsce jest kupowana od 500 złotych za 30 procent wilgotności.I chętnych jest sporo ale do transakcji nie zawsze dochodzi. Po prostu czekają aż będzie taniej. U nas już jest. A żytko leży na łopatkach i kwiczy. Tak tam napisano. To pszenica a nie kuku sprzedaje się świetnie. Z liczeniem też masz problemy. Bo nawet te twoje 500 za 30 procent wilgotności daje cenę suchej kuku 855/700 = 1,257 razy kuku mokra 500 =611 złotych jak sobie zakisisz, a zakłądy kupując powiedzą że płacą ci za suchą 725 potrącając 2 procent ceny za procent wilgotności. To one potem a nie ty kuku za cenę około 900 będą sprzedawały. I to jest świetny interes. A jak ktoś jeszcze potrafi tanio ( tanio Mietko a nie drogo) kuku wysuszyć to interes jest pierwsza klasa.
Mietko, nie wracaj do produkcji. Surowce chcesz kupować za drogo. Sprzedawać będziesz może normalnie ale to naprawdę interes nie dla ciebie. Dołożysz do interesu jak amen w pacierzu. Z samej ziemi można też godnie żyć bo do tego masz nosa. Wiesz gdzie najdrożej sprzedać. Nie wszyscy muszą na forum Trzoda występować. Jest jeszcze Agro foto i inne portale.
owies 35 zl
pszenzyto 65 zl zyto 55 zl
jeczmien 65 zl tyle płace i nie mam problemu z kupnem zboza
nie ma takich cen a ten owies to tuz przegiecie u nas idzie po 60 a pszenzyto do siewu nawet 1.500
taak, pszenżyto siewne to jest jeden z najlepszych materiałów paszowych. Świnie je wprost uwielbiają.
A byłeś tam u Jurka? Myślisz że cały świat zaczyna się i kończy na twoim podwórku i okolicy. Napisz że u was takich cen nie ma, bo pewnie tak jest.
U nas też są trochę wyższe niż u Jurka chociaż jakieś ilości żytka w tej cenie też są osiągalne. Ale żeby zaraz pisać że to jest przegięcie.
Chciałbym widzieć ten owies po 35 zlp .jeżeli jest dobrej jakości i ktoś rzeczywiście po tyle sprzedaje czyli mniej jak ceny w skupach to jest ,albo głupi ,albo mu kasa nie potrzebna
W mojej okolicy Pawrol oferuje miej wiecej takie ceny jak podal Jurek i dostawcow nie brakuje. Bo to jest czesto tak że posiadacze małych gospodarstw powiedzmy kilka, kilkanascie ha uprawiają na swoim areale najczesciej wszystkiego po trochu, czyli 1 ha owsa, 2 ha żyta, 2 ha pszenżyta, 1ha jęczmienia, 1 ha pszenicy, żiemniaczki, łubin, grochy i co tam jeszcze, i teraz taki gospodaz ma wszystkiego po kilka ton i problem co z tym zrobić!
Nawigacja rolnicza RTK w niskiej cenie, dostępna dla każdego.
tel 606832207
taaak 35 wolal bym to w piecu spalic po tyle sprzedaje ten co nie ma na czeska wodke
kuku mokra gosc placi u nas 570 brutto niezaleznie od wilgotnosci
Od 3 tygodni ukazuje się moje ogłoszenie w lokalnej ( dawne woj. łódzkie) prasie kupię mieszanke i jęczmień. Jak powiedziałem 500 za miesznke to mnie mało chłop przez telefon nie zlinczował, jak zpytałem ile chce to usłyszałem 650 jak poprosiłem o dostawe do gospodarstwa to sie rozłączył. Chętnych do sprzedaży baaaaaaaardzo dużo ale chcą po 650 za mieszanke no i ja mam załadować i odebrać. Telefonów z jęczmieniem kilka, kupiłem za 800 brutto musiałem pojechać transport 30 zł do tony, jeszcze się narobiłem przy załadunku. Nie kupuje na zapas, tylko na bieżąco. Myślę że cena zostanie na tym samym poziomie.
To żle myślisz . Do niedawna była mowa że brakuje aut na zborze do portów . Dziś w południe mówili że na granicy południowej zborze jedzie w przeciwnym kierunku , jak co roku . Węgrzy , Słowacy rok w rok do nas zboża słali a w tym roku od nas ciągną . Jeszcze ze wschodu Władimir nas podkupi i na wiosnę to my będziemy głodować .
to po ki czort zrobiles wsade
To żle myślisz . Do niedawna była mowa że brakuje aut na zborze do portów . Dziś w południe mówili że na granicy południowej zborze jedzie w przeciwnym kierunku , jak co roku . Węgrzy , Słowacy rok w rok do nas zboża słali a w tym roku od nas ciągną . Jeszcze ze wschodu Władimir nas podkupi i na wiosnę to my będziemy głodować .
tak i jeszcze szampana dorzucą
To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,
Mam żarcia na 10 takich wsad .
ja kupowałem mokrą po 500 brutto wilgotność super około 25%+-2% także suchutka
po 550 za mokra sam bym wzial dwa auta
turbogrocho49 - poważnie mówisz - bo mam ok 5ha i szukam co z tym zrobić - dawaj info na pw - w pobliżu mam 4 firmy które skupują i mogą pomierzyć wilgotność - Rolprem, Fermy woźniak , Bm kobylin , i z kościana jakaś francuska nazwa , 550 netto za 30% ok ????
mediastore
a podobno na wielkopolsce po 600 netto już chodzi mokra. Bo jeśli nie u was to gdzie? Grzebnij trochę, nie oddawaj za darmochę.
z wielkopolski troche drogi transport, za 540 netto za 30 % u nas kupuja, mówie ze wziolbym w ciemno po 550 brutto bez badania wilgotnosci
mokra kuku na rejonie wlkp chodzi od 470 do 530 zł netto baza 30%
na razie cena bazowa kuku 710 netto. Jak dobrze pójdzie cena będzie jeszcze zbita w miarę rosnących zapasów na placach suszarnianych. Nic tak nie zbija ceny jak kolejki do wagi.
Kupować na zapas dla świń lub na handel. 30 procentowa 480 .
W kiszonce wyjdzie na sucho 603 za tonę. Mamy wreszcie swoje upragnione 1 do 10.
A jak u was z ceną kuku
480 czy 600 Jak to w końcu jest .
Bo też bym od Franka chciał dokupić , ale Marucha tak miesza że z Franusiem ciężko będzie nam się dogadać .
Pociągnij jeszcze trochę Marucho tę bajeczkę o kolejkach do wag , to i łatwiejsze będziemy mieli zakupy .